»Če bo ameriška centralna banka obresti res privila do 5,25 odstotka, bo to največ po juniju 2006, vsakršno dodatno zviševanje pa bi pomenilo najvišjo raven po letu 2001.«
»Zanimiv test bo to, kar se bo zgodilo z neodvisnostjo ameriške centralne banke.«
»Kako se bo na vse te inflacijske pritiske ta teden odzvala ameriška centralna banka?«
»Težave so se kazale že prej. Na ameriškem repotrgu je bilo denimo v zadnjih mesecih že mogoče opaziti nestabilnost obrestnih mer, temu pa so tudi sledili posegi ameriške centralne banke.«
»Mnenja, ali bo Fed na naslednjem zasedanju še enkrat dvignil obrestno mero za 0,25 odstotne točke, so deljena.«
»Centralno banko je pozval k dodatnemu znižanju obrestnih mer.«
»Fed naj bi zato v procesu kvantitativnega zategovanja (QT - quantitative tightening) v le treh mesecih mesečno kvoto za neto nakupe obveznic oklestil za 95 milijard dolarjev.«
»Fed zadnje čase sicer malce nerodno komunicira, prejšnji teden je napovedal potencialni dvig obresti v 2. polovici 2023, a do tam je še daleč.«
»Današnje poročilo potrjuje prepričanje, da Fed čaka težko delo, če bo želel inflacijo vrniti na ciljna dva odstotka. Rast števila delovnih mest in več kot štiriodstotna rast plač v kombinaciji s Fedovim razmišljanjem, da bodo morale obresti dlje časa ostati visoko, napeljujejo na misel, da bo Fed obrestne mere začel zniževati šele v drugi polovici leta.«
»Zdaj ni pravi čas za zviševanje obrestnih mer.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju